Bezpieczeństwo ze zwyżkami JLG

Bezpieczeństwo podczas prac na wysokościach jest jedną z najważniejszych kwestii. Dlatego najwięksi producenci podestów ruchomych, do których z pewnością należy JLG, poświęcają wiele uwagi wyposażaniu swoich urządzeń w systemy zabezpieczające. Wszystkie są regulowane przez dyrektywy międzynarodowe. Zabezpieczenia mają chronić przed potencjalnymi sytuacjami niebezpiecznymi, eliminować ryzyko wypadków oraz zwiększać bezpieczeństwo i komfort osób pracujących na wysokościach.

Podstawowe urządzenia zabezpieczające zamontowane w podestach JLG

Ogranicznik udźwigu to bardzo precyzyjny system pomiaru obciążenia, które znajduje się na platformie. Ogranicznik ma za zadanie zapobieganie przeciążeniu urządzenia, za co za tym idzie utraty stabilności. Jeśli zajdzie taka sytuacja rozlegnie się alarm dźwiękowy, migać będzie kontrolna ikonka na pulpicie i co najważniejsze, wyłączone zostaną wszelkie funkcje maszyny. Maszyna powróci do normalnego trybu, kiedy obciążenie zostanie zredukowane a układ elektroniczny zresetowany. Kolejna bardzo pożyteczną funkcja jest czujnik przechyłu. Poziomica elektroniczna dba o to, by przechył nie przekraczał odpowiedniego poziomu. Jeśli zajdzie taka sytuacja operator zostanie o tym poinformowany za pomocą migającej kontrolki.

Podnośniki koszowe - najpopularniejsze zwyżki

Oferowane przez nas podesty ruchome tego typu mają także blokady osi wahliwej, które najczęściej są stosowane w większych maszynach. Maja na celu zablokowanie osi w aktualnym momencie, gdy platforma jest uniesiona. Wszystkie 4 koła mają w tej sytuacji kontakt z podłożem i zwiększa to jej stabilność. Dzięki temu niemożliwe jest uruchomienie funkcji jazdy po nierównym terenie. Po opuszczeniu platformy blokada jest wyłączana automatycznie.

Jak wypożyczalnia maszyn budowlanych pozwoli rozwinąć Twój biznes? Część pierwsza