Wysięgnik koszowy do prac konstrukcyjnych

Wysięgniki koszowe to urządzenia bardzo przydatne podczas prowadzenia prac wysokościowych. Sprawdzają się również w trakcie wznoszenia wszelkiego typu konstrukcji. Dlaczego warto zdecydować się na wysięgnik koszowy? Jak dobrać odpowiedni sprzęt? Odpowiedzi poznasz w poniższym artykule.

W artykule dowiesz się:

  • Co to jest wysięgnik koszowy
  • Jakie korzyści może przynieść praca z wysięgnikiem koszowym
  • Jak wykorzystać wysięgniki do prac konstrukcyjnych
  • Na jakie elementy zwrócić uwagę podczas doboru odpowiedniego wysięgnika koszowego

 

Wysięgnik koszowy – czym się charakteryzuje?

Wysięgnik koszowy umożliwia dostęp do wysoko położonych miejsc zarówno w obiektach zamkniętych, jak i na zewnątrz nich. Wyposażony jest w zabezpieczony barierkami kosz oraz ruchomą podstawę z kołami pozwala na maksymalne zbliżenie się do oddalonego punktu docelowego.

Wysięgnik może być używany do prowadzenia prac w obiektach zamkniętych i na zewnątrz oraz na różnych podłożach – równych, utwardzonych, również na placach budowy (gdzie często można spotkać trudne podłoże) w zależności od napędu i ogumienia maszyny.

 

Dlaczego warto prowadzić prace konstrukcyjne z wysięgnikiem koszowym?

Zastosowanie wysięgników koszowych związane jest z wieloma korzyściami, dlatego są one często wybierane podczas realizacji różnych konstrukcji.

Wysięgniki koszowe do prac konstrukcyjnych – korzyści:

  • Łatwy dostęp do trudno dostępnych miejsc dzięki dużej wysokości roboczej oraz zasięgowi bocznemu,
  • Przyspieszenie prac, co pozwala na zakończenie inwestycji w terminie,
  • Szeroka gama modeli, które mogą być dopasowane do robót w zróżnicowanych miejscach i warunkach,
  • Podwyższenie poziomu bezpieczeństwa pracowników, aby zmniejszyć ryzyko wypadków.

Dzięki wielu zaletom wysięgniki mają przewagę nad innymi rozwiązaniami wybieranymi do prac wysokościowych – np. drabinami, rusztowaniami.

Decydując się na wynajem wysięgników koszowych, można dodatkowo pozyskać niezbędny do prac sprzęt w bardzo atrakcyjnych cenach. W naszej wypożyczalni wynajem możliwy jest zarówno na godziny, jak i na dłuższy okres wraz z transportem, serwisem i szkoleniami operatorów!

wysięgniki koszowe podczas pracy

Zastosowanie wysięgników koszowych w pracach konstrukcyjnych

Z pomocą wysięgników koszowych można prowadzić różne rodzaje prac konstrukcyjnych – związanych zarówno z budową, jak i montażem gotowych elementów konstrukcji.

Przykładowe zastosowanie wysięgników koszowych:

  • do budowy hal – przemysłowych, magazynowych, produkcyjnych, sportowych i innych,
  • do montażu filarów, kolumn, słupów,
  • do wykonania wiązań konstrukcji stropów i sklepień,
  • do więźby dachowej, wiązarów i konstrukcji zadaszeń,
  • do montażu konstrukcji balustrad,  tarasów, balkonów,
  • do słupów oświetleniowych, lamp ulicznych, oświetlaczy,
  • do montażu konstrukcji reklamowych,
  • do montażu konstrukcji estradowych w przypadku scen na eventy.

 

Wysięgnik koszowy do prac konstrukcyjnych – jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Właściwy dobór wysięgnika do prowadzonych robót jest bardzo ważny, by mogły one odbyć się bezproblemowo. Na co należy zwrócić uwagę przy doborze sprzętu?

Miejsce prowadzenia prac

Wysięgniki koszowe mogą być wyposażone w silniki elektryczne lub spalinowe. Modele elektryczne przystosowane są do pracy na równych podłożach w obiektach. Modele podnośników teleskopowo spalinowych mają napędy 4×4 oraz terenowe ogumienie, które umożliwia pracę na trudnym terenie.

Ważne: Niektóre wysięgniki elektryczne mogą pracować na zewnątrz, natomiast modele spalinowe ze względu na emisje spalin nie mogą pracować we wnętrzach.

Wysokość robocza i zasięg boczny

Wysięgnik musi być dobrany pod kątem wysokości roboczej oraz zasięgu bocznego, aby można było dosięgnąć do konkretnego miejsca. Przykładowo wysięgniki do lamp ulicznych dobiera się pod kątem ich wysokości, natomiast na hali gdzie mamy ustawione linie produkcyjne często kluczowy okazuje się daleki zasięg boczny.

Maksymalny udźwig

Odnosi się on do ciężaru, jaki może być podniesiony przez urządzenie. Powinien być on dopasowany do liczby i wagi operatorów, narzędzi i innych przedmiotów, które mają znajdować się w koszu.

Wymiary

W przypadku prowadzenia prac w ograniczonej przestrzeni należy uwzględnić wysokość i szerokość przejazdową wysięgnika.

Ciężar całkowity

Ciężar urządzenia wraz z jego załadunkiem ma szczególne znaczenie podczas pracy na podłożach o niskiej nośności i narażonych na zniszczenie, na przykład na chodnikach, posadzkach wewnątrz obiektów, stropach, mostach.

Chcesz wynająć wysięgnik koszowy od sprawdzonej wypożyczalni? Dobrze się składa! W AA Herkules prowadzimy krótkoterminowy i długoterminowy wynajem podnośników o zróżnicowanych parametrach technicznych. Zadzwoń lub napisz do nas, aby uzyskać indywidualną ofertę!

  • Opublikowano: 10.10.2022

Wypożycz nowy model JLG X26J PLUS w AA HERKULES!

Napisz do nas Zadzwoń