Podnośniki do magazynów – jakie wybrać?

Trudno wyobrazić sobie magazyn bez podestu ruchomego. Duże hale spożywcze, magazyny składowe i wszelkiego innego rodzaju składowiska z reguły, dla zaoszczędzenia miejsca, piętrzą się w górę. Jest to dużo wygodniejsze i praktyczniejsze rozwiązanie niż rozbudowywanie hal powierzchniowo. Dlatego właśnie podnośniki do magazynów stanowią tutaj idealne rozwiązanie, dzięki któremu możliwa jest bezpieczna praca i bezpieczne transportowanie przedmiotów na wysokość.

Podnośniki masztowe

Najmniejsze i najbardziej wszechstronne podnośniki, które świetnie sprawdzają się w pracy właśnie we wnętrzach. Idealne jako podnośniki do magazynów z artykułami spożywczymi, ponieważ przede wszystkim zasilane są za pomocą elektrycznego silnika, nie emitują zatem zanieczyszczeń i szkodliwych oparów do otoczenia. Ponadto podnośniki masztowe elektryczne posiadają jasne, niebrudzące ogumienie, które nie niszczy podłogi. Ma to nie tylko estetyczne, ale także praktyczne względy. Higiena jest szczególnie istotna wszędzie tam, gdzie znajduje się żywność.

Elektryczne podnośniki nożycowe

O ile zwyżki masztowe są lekkie i bardzo praktyczne, o tyle ich wytrzymałość i możliwości już niestety nie. Do cięższych i bardziej wymagających prac konieczne są podnośniki nożycowe, które posiadają większe możliwości i większy poziom udźwigu. I tutaj na ratunek przychodzą elektryczne podnośniki nożycowe. Mogą pracować na wysokości sięgającej do ponad 14 m i dźwigać ciężar ponad 300 kg. Te elementy zdecydowanie lepiej sprawdzą się w przypadku trudniejszych i bardziej wymagających prac.

podnośniki nożycowe elektryczne do pracy w magazynach

  • Opublikowano: 29.10.2021

Sprawdź nowe modele maszyn! JLG Toucan 12E Plus oraz Haulotte HA16 RTJ PRO już we flocie AA HERKULES!

Witryna korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, więcej na ten temat dowiesz się w polityce prywatności.