Podnośniki przegubowe — zastosowanie

Jednymi z najlepszych podnośników, które sprawdzają się praktycznie w każdym spektrum działania, są podnośniki przegubowe. To dzięki nim właśnie możliwe jest wykonanie wielu trudnych prac na wysokościach takich jak mycie okien, ścinanie gałęzi, czy wymiana żarówek w oświetleniu miejskim. Ponadto charakteryzują się dużą wszechstronnością i możliwością pracy absolutnie w każdych warunkach. Jak są zbudowane i jak działają?

Zastosowanie — do czego używane są przegubowe podesty?

Podesty te dzielą się na podstawie zasilania. Istnieją podesty zasilane za pomocą elektrycznych baterii, które ładowane są do prądu. Działanie tych podestów jest bardzo ciche, ekologiczne, nie generuje żadnych zanieczyszczeń do otoczenia. Dzięki temu taki podnośnik może pracować we wnętrzu pomieszczeń, hal, magazynów czy sklepów i nie przeszkadzać ludziom w jego wnętrzu. Dlatego też podesty takie sprawdzają się do wszelkiego rodzaju prac na wysokościach właśnie we wnętrzu budynków. Największą zaletą takich przegubowych podestów jest ich lekkość i możliwość unoszenia się na bardzo duże wysokości. W przeciwieństwie do zwyżek nożycowych, których udźwig sięga nawet do tony, te podesty charakteryzują się przede wszystkim możliwościami wysokiego unoszenia. Podnośniki, które znajdują się w naszej ofercie, mogą sięgać do 20 metrów. Dlatego urządzenia takie znajdują zastosowanie podczas gaszenia pożarów wieżowców, wycince drzew, myciu okien czy pracach przy drutach elektrycznych.

Podnośniki przegubowe — zastosowanie

Wady i zalety podnośników przegubowych

Największą wadą ruchomych podestów przegubowych jest fakt, iż może na nim przebywać jedynie od dwóch do maksymalnie 3-4 pracowników. Nie jest to więc zwyżka, która sprawdzi się podczas prac wymagającej kilku więcej par rąk. Wręcz przeciwnie. Najbezpieczniej jest, jeśli w koszu znajdują się dwie osoby, z których jedna jest operatorem dźwigu a druga szeregowym pracownikiem. Wtedy jest pewność co do bezpieczeństwa i jakości pracy. Największą zaleta, o czym poniekąd już wspominaliśmy, jest właśnie możliwość pracy na dużych wysokościach. Żadne inne podesty ruchome nie gwarantuje takiej wysokości przy jednoczesnej stabilności. W zależności od sposobu zasilania energią mogą one pracować na terenie zarówno równym i utwardzonym, jak i na terenie trudnym. Nie ma znaczenia, gdzie zostanie on ustawiony, pracujący na nim ludzie dostają gwarancje bezpieczeństwa.

Wyższość podestu ruchomego nad drabinąPodnośniki budowlane — niezastąpiona pomoc na każdym placu budowy