Wynajem podnośników koszowych na wydarzenia: festiwale, koncerty i inne

Festiwale, koncerty, pikniki czy zawody sportowe – to jedynie kilka rodzajów wydarzeń, podczas których wykorzystuje się podnośniki koszowe. Dzięki nim można prowadzić szereg prac wysokościowych związanych z przygotowaniem oraz obsługą eventów, między innymi w ramach montażu, instalacji, dekoracji czy dbania o bezpieczeństwo. Wyjaśniamy, do jakich zadań najlepiej nadają się podnośniki koszowe i jakie są najważniejsze korzyści wynikające z ich wyboru!

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak wykorzystać podnośniki koszowe do montażu i demontażu scen
  • Jak zastosować podnośniki podczas montażu oświetlenia
  • Bezpieczna praca z podnośnikami koszowymi podczas montażu banerów reklamowych
  • i wiele więcej!

 

Montaż i demontaż scen i konstrukcji

Podczas eventów wykorzystuje się różne konstrukcje, między innymi sceny, podesty, stelaże i uchwyty przeznaczone do montażu głośników lub oświetlenia. Konieczne jest wówczas wykorzystanie sprzętu pozwalającego na łatwy dostęp do wysokości. W tej roli idealnie sprawdzają się podnośniki koszowe, dzięki którym można wykonywać prace na wysokości nawet kilkudziesięciu metrów.

Za pomocą podnośników możliwe jest:

Szybkie i bezpieczne prowadzenie prac na wysokości

Podnośniki, w przeciwieństwie do drabin oraz rusztowań, umożliwiają bardzo szybki dostęp do znacznych wysokości, a także zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa dla pracowników. Dzięki temu błyskawicznie można wykonać niezbędne prace przed, w trakcie i po zakończeniu eventu.

Prowadzenie prac w różnorodnych warunkach terenowych

Za pomocą podnośników spalinowych z napędem 4×4, terenowym ogumieniem i stabilizatorami można prowadzić prace nawet na wymagających podłożach. Sprawdzają się one na przykład na trawie, nieutwardzonych drogach, a nawet w błocie i na piasku. Sprzęt ten zapewnia maksymalną stabilność, co przekłada się na bezpieczeństwo robót.

 

Instalacja oświetlenia i udźwiękowienia

W trakcie wydarzeń wykorzystuje się szeroką gamę urządzeń, które przeznaczone są do ich nagłośnienia oraz oświetlenia. Wymagają one często montażu na wysokości na scenach lub innych przeznaczonych do tego celu konstrukcjach. Takie prace można wykonać także za pomocą podestów ruchomych.

Za pomocą podnośników możliwe jest:

Dostanie się do trudno dostępnych miejsc

Wykorzystanie podnośników pozwala na dostanie się do tych miejsc, które są trudno dostępne, na przykład do stropu hali widowiskowej albo konstrukcji scenicznych. Atutem podnośników jest również duży zasięg boczny, co przekłada się na szybki dostęp do przestrzeni znajdujących się nad obiektami, na przykład widownią.

Precyzyjne ustawienie sprzętu

Podnośniki dają nie tylko możliwość zamontowania sprzętu potrzebnego do obsługi eventu, ale także jego precyzyjnego ustawienia, aby uzyskać optymalny efekt. Ma to szczególne znaczenie w przypadku oświetlenia, które musi być skierowane dokładnie w konkretne miejsce.

cta wynajem

Prace dekoracyjne i reklamowe

Podczas eventów wykonuje się różne prace związane z dekoracją oraz reklamą. W takich czynnościach można wykorzystać podnośniki koszowe, które bez problemów dostaną się w wymagane miejsce.

Za pomocą podnośników możliwe jest:

Montowanie bannerów i plakatów

Bannery i plakaty są bardzo często używane w trakcie eventów, na przykład festiwali albo wydarzeń sportowych. Gdy wymagają one montażu na wysokości, najlepiej wykorzystać do tego celu podest ruchomy. Kosz lub platforma urządzenia pozwoli na zabranie przez pracownika niezbędnych materiałów i ich montaż w wybranym miejscu.

Dekorowanie przestrzeni

Za pomocą podestów ruchomych można też prowadzić prace dekoracyjne, na przykład wykorzystać girlandy, balony lub ozdobne oświetlenie. Dzięki tym urządzeniom możliwe jest łatwe rozwieszenie wszystkich dekoracji, na przykład pod stropem, na słupach, latarniach, drzewach albo na przeznaczonych do tego celu konstrukcjach.

 

Prace związane z bezpieczeństwem

Bezpieczeństwo podczas eventów to priorytet. W jego zachowaniu mogą pomóc podnośniki koszowe, dlatego są one używane bardzo często jako wsparcie dla służb odpowiedzialnych za sprawny i bezpieczny przebieg wydarzenia.

Za pomocą podnośników możliwe jest:

Instalowanie systemów monitoringu

Zwyżki dają dostęp do przestrzeni, w których można zamontować systemy monitoringowe. Wchodzące w ich skład kamery umożliwiają kontrolę wydarzenia na żywo oraz pozwalają na jego nagrywanie. Zmniejsza to ryzyko niebezpiecznych sytuacji i wspiera działania służb, w tym Policji.

Zapewnienie bezpiecznego dostępu dla służb ratunkowych

Z użyciem podnośników koszowych można także wspierać działania służb ratunkowych podczas eventów, na przykład wtedy, gdy konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy, ugaszenie pożaru.

podnośnik teleskopowy podczas wydarzenia wośp
Podnośnik teleskopowy marki JLG podczas wydarzenia WOŚP.

 

Wsparcie dla ekipy filmowej i fotograficznej

W wydarzeniach często uczestniczą ekipy filmowe i fotograficzne, które realizują transmisje na żywo oraz dokumentują ich przebieg. Aby uzyskać najlepsze ujęcia, można wykorzystać podnośniki koszowe, na przykład nożycowe albo przegubowo-teleskopowe.

Za pomocą podnośników koszowych możliwe jest:

Ułatwienie nagrywania z wysokości

Z użyciem podnośników można łatwiej nagrywać i fotografować eventy. Operator kamery lub fotograf mogą wtedy znajdować się na platformie albo w koszu i relacjonować wydarzenie z wysokości.

Tworzenie niepowtarzalnych ujęć z różnych perspektyw

Z użyciem podnośników możliwe jest również osiągnięcie ciekawszej perspektywy, dzięki czemu zdjęcia i filmy są niepowtarzalne. Uzyskany materiał może być wówczas wykorzystany na różne sposoby, na przykład do stworzenia relacji, spotu reklamowego lub filmu wizerunkowego.

 

Podsumowanie

Podnośniki koszowe mają bardzo szerokie zastosowanie podczas eventów, na przykład koncertów, festiwali czy zawodów sportowych. Dzięki nim można wykonać różne prace na wysokości związane z organizacją tych wydarzeń, na przykład montażowe, instalacyjne czy związane z bezpieczeństwem.

Szukasz podnośników przeznaczonych na wydarzenia? Skorzystaj z usług profesjonalnej firmy wynajmującej podnośniki koszowe, by otrzymać kompleksową i fachową obsługę. W AA Herkules czeka szeroka gama maszyn, które sprawdzą się podczas różnych eventów!

  • Opublikowano: 14.04.2023

Wypożycz nowy model JLG X26J PLUS w AA HERKULES!

Napisz do nas Zadzwoń