Praca wewnątrz i na zewnątrz budynków – jak czytać oznaczenia

Głównie podnośniki elektryczne przeznaczone mogą być do pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Dlatego zaopatrując się w taki sprzęt, należy zwrócić uwagę na oznaczenia, które znajdują się na podestach. Bardzo często te, które w teorii pracować mogą w różnych okolicznościach, mają dość precyzyjnie określone warunki, w których mogą pracować. Omówimy pokrótce najważniej z nich.

Do największych zalet ruchomych podestów elektrycznych zaliczamy to, że są bardzo lekkie. Dzięki temu właśnie świetnie sprawdzają się w pracy w magazynach, halach produkcyjnych czy centrach handlowych. Jednocześnie jest to ich największa wada, jeśli chcemy na nich pracować w plenerze. Jakiekolwiek silniejsze podmuchy wiatru skończyć się mogą tragicznie. Dlatego należy szukać na podnośnikach odpowiednich oznaczeń.

Praca wewnątrz i na zewnątrz budynków - jak czytać oznaczenia

Zwyżki – najważniejsze jest bezpieczeństwo

Oznaczenie te określają, przy jakiej prędkości wiatru podest może być używany oraz ile osób w danych warunkach może na nim przebywać, aby zachowane były wszystkie niezbędne kwestie bezpieczeństwa. Absolutnie zabronione jest łamanie przepisów, które określa producent.

Wszystkie podesty ruchome posiadają naklejki w formie piktogramów. Są zatem czytelne i zrozumiałe dla wszystkich w każdym miejscu na ziemi. Dla pewności wszelkie symbole są także dokładnie opisane w instrukcji obsługi, którą znaleźć można w całości w Internecie.

Jak wypożyczalnia maszyn budowlanych pozwoli rozwinąć Twój biznes? Część drugaCo sprawdzić przed rozpoczęciem pracy na podeście ruchomym?