Operator podnośnika koszowego – jak nim zostać?

Obsługa podnośnika wymaga posiadania odpowiednich umiejętności. Konieczne są także dokumenty potwierdzające ów umiejętności. Tylko dzięki nim możliwe jest uruchomienie i praca na podnośniku. Restrykcyjne wymagania są konieczne, ponieważ praca na wysokości jest niebezpieczna i jakikolwiek ewentualne wypadki, które wydarzą się pod okiem osoby bez uprawnień, kończą się nie tylko dużymi karami finansowymi dla wykonawcy, ale także stanowią zagrożenie życia dla pracowników. Kto może zostać operatorem i jakie wymagania są do tego niezbędne?

Kto może zostać operatorem zwyżki?

Nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do pracy jako operator zwyżki. Do najważniejszej z nich należy z pewnością lęk wysokości. Trudno wyobrazić sobie, że ktoś z tym schorzeniem pracuje na wysokości 20 metrów. Ponadto osoba chcąca przystąpić do kursu operatora musi przejść specjalne badania lekarskie. Podczas nich lekarz musi wykluczyć te schorzenia, które uniemożliwiałyby prace na podnośnikach. Należą do nich m.in.: krótkowzroczność, niedosłuch, cukrzyca, nadwaga, astygmatyzm, zaburzenia pola widzenia, czy epilepsja.

Więcej informacji znajdziesz na tej stronie: Operator podestów ruchomych i podnośników koszowych – szkolenia i kursy – AAHerkules

Jak zostać operatorem podestu ruchomego?

Aby zostać operatorem podestów ruchomych, należy ukończyć kurs. Kurs trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy i zależy od stopnia zaawansowania. Szkolenie, z którego skorzystać możecie w naszej firmie to szkolenia z kategorii IP, a nad całością czuwa UDT. Tylko właśnie te oznaczenia – UDT-CERT są gwarantem, że przeprowadzane szkolenie jest zgodne z europejskimi obowiązującymi normami. Kurs kończy egzamin potwierdzający wiedzę i praktyczne umiejętności.

Podesty ruchome - obowiązkowe wyposażenie każdego magazynu